Tvorivá handmade dielňa, Všeličo

Handmade Vianoce – nápady

Handmade tvorba je v posledných rokoch veľmi obľúbená a neustále pribúdajú ľudia, ktorí sa venujú nejakému ručnému tvoreniu. Techník je neúrekom. Ak máte chuť, si niečo vyrobiť alebo vás podobne ako mňa svrbia prsty, skúste si spraviť handmade Vianoce. Ručne robené darčeky majú svoje čaro a o výzdobe ani nehovorím. Možností je množstvo a do Štedrého dňa ešte stále stíhate. Prípadne, ak nepatríte k najzručnejším alebo nebudete s výsledkom spokojní, na internete nájdete množstvo šikovných predajcov, u ktorých nakúpite nielen ozdoby na stromček, či dekorácie na štedrovečerný stôl alebo do okna, ale aj jedinečné a originálne darčeky.

Handmade nápady na darčeky

Pre partnera „Tabuľový hrnček“

chalkboard_mug2

 

Originálny a jednoduchý nápad, ktorý som našla na stránke Wit and Whistle. Na stránke nájdete nafotený celý postup, ako sa k takémuto hrnčeku dopracujete. V podstate je to veľmi jednoduché. Potrebujete tabuľovú farbu a kryciu lepiacu pásku. Páskou si ohraničíte oblasť, ktorú nechcete mať pomaľovanú, no a zvyšok hrnčeka natriete tabuľovou farbou. Hotovo! Malý projekt, ktorý nezaberie veľa času a zvládnu ho aj deti.

 

 

Pre kamarátku – „Darčekový kôš inak“

gifts-in-a-jar-71

 

Možno poznáte a možno nie. Tématický darček v skle. Jeden taký som dostala od kamarátky vlani. Do skleneného pohára môžete dať všeličo. Ten môj bol „spa balíček“. V pohári však môžu byť okrem kozmetiky aj domáce kolačíky, mini bar (malé fľašky alkoholu ako v hotelovom minibare), pre milovníkov tvorenia zase môžete pohár naplniť rôznymi pomôckami (pečiatky, podušky na pečiatkovanie, malú vyrezávačku, …). Mnoho ďalších nápadov nájdete tu.

 

 

 

Pre deti „Obal na farbičky“

felt-crayon-holder

 

Ak patríte k tým, ktoré rady šijú, skúste pre svoje ratolesti ušiť jednoduchý obal na farbičky. Balenie, ktoré si môžu so sebou zobrať aj na cesty. 🙂 Kompletný návod aj s fotografiami nájdete na stránke  Skip to my Lou.

 

 

 

 

 

cokoladovy stromcek

 

Sladkosti nemusíte podarovať len v ich pôvodnom „nudnom“ obale. Moja kamarátka napríklad nedávno vytvorila originálnu darčekovú kyticu z cukroviniek Ferrero Rocher. Na polystyrenový základ prilepila organzu a čokolády pomocou tavnej pištole.

 

 

 

 

 

Ak ručné práce nie sú pre vás, na internete nájdete mnoho šikovných predajcov, ktorý darček vyrobia za vás. Napríklad fotošperky od šikovnej Lucky, o ktorej som nedávno písala blogfotosperky

Handmade nápady na dekorácie

Ozdoby na stromček

Scrabble ozdoby  Voňavé ovocno – korenené ozdoby   Ozdoby z FIMO hmoty

Krásne vianočné handmade gule a srdiečka si však môžete objednať aj od dvoch šikovníc z PatchworkAtelieru. Doma sa tak môžete popýšiť aj takýmito vianočnými gulami:

Ja už mám doma „Home Sweet Home“ sadu 🙂

 

No a na záver ešte jedna zaujímavá dekorácia, ku ktorej potrebujete tenké haluze zo stromu, tavnú pištol a svetielka…

[houzz=http://www.houzz.com/photos/7554287/A-perfectly-pale-interior-with-Nordic-influences-eclectic-amsterdam]

Leave a Reply