S deťmi, Tvorivá handmade dielňa

Jarný seriál – kvetináče a fotopostup

V prvej časti Jarného seriálu som vám ponúkla niekoľko jarných a veľkonočných inšpirácií na výzdobu z papiera. Druhá časť bude o kvetináčoch. Jar a kvety idú jednoducho dokopy. Snežienky, tulipány, narcisy sú neodmysliteľnou súčasťou. A mnohí z nás si napríklad narcisy zasadia aj doma do kvetináča. Hlavne ak nemajú k dispozícii záhradu. Tak prečo si ich nepestovať v originálnych, handmade dekorovaných kvetináčoch?

Kvetináče však nemusíme použiť len k ich primárnemu účelu. Stačí sa s nimi trochu pohrať a sú naozaj krásnou dekoráciou alebo im môžeme vdýchnuť život v podobe zvieracej veľkonočnej ozdoby. Taktiež sa dajú využiť ako „košík“ na vajíčka. Možností je veľa. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať.

A máme vymaľované

Stačí trocha akrylovej farby a obyčajný kvetináč sa stane neobyčajným. Ak ich chcete používať vonku, kde sú vystavené vode a vetru, určite nezabudnite na ochrannú vrstvu v podobe laku. Matný alebo lesklý, to je len na vás. Čo všetko sa dá vymyslieť? Pozrite…

Zdroj: www.craftsbyamanda.com

 

Zdroj: www.goodhousekeeping.com

Zdroj: www.decoart.com

Veľkonočné veselé zvieratká

Zdroj: www.gluearts.blogspot.com

 

Na blogu gluearts.blogspot.com nájdete aj veľmi podrobný návod ako si vyrobiť podobnú veľkonočnú dekoráciu z malých terakotových kvetináčov. Návod je doplnený aj o fotografie. Postup je síce v angličtine, ale verím, že aj z fotografií budete vedieť ako na to. Proces výroby nie je taký náročný, ako by sa mohlo zdať a môžete zapojiť aj vaše deti. Školáci to určite hravo zvládnu.

 

 

Sranda musí byť a humoru nikdy nie je dosť… milý a zároveň vtipný nápad. Na blogu practicallyfunctional.com som objavila fotopostup na výrobu „Zvedavého veľkonočného zajačika.“

Zdroj: www.practicallyfunctional.com

Máte rady vintage a shabby chic? Ako som už písala, kvetináč môžete pretvoriť do jedinečnej dekorácie, ktorú môžete používať aj celoročne. Takou sú aj kvetináče z dielne predajcu QueenBe na Etsy.

FOTOPOSTUP

Aj v druhej časti jarného seriálu som si pre vás pripravila fotopostup. Ukážem vám ako si môžete prerobiť obyčajný kvetináč na peknú dekoráciu aj keď v ňom práve nebudete mať kvety.

Foto: www.galeriemotion.com

Čo potrebujete:
  • terakotový kvetináč
  • akrylové farby
  • matný lak
  • pečiatky
  • obojstrannú lepiacu pásku
  • čipku
  • štetce
  • jemný brúsny papier
Postup

Kvetináč a aj misku som si najskôr natrela béžovou akrylovou farbou a nechala poriadne uschnúť. Následne som aplikovala ešte jednu vrstvu tej istej farby, aby bol základ poriadny.

Keď farba zaschla, natrela som kvetináč aj misku treťou vrstvou. Tento krát pastelovou rúžovou. Farba je tzv. kriedová a je vhodná práve na vintage a shabby chic effekt, pretože sa dá veľmi ľahko zošúchať dole a odkryť farbu, ktorá je pod ňou.

Kvetináč som prešla jemným brúsnym papierom.

Za pomoci motýlovej pečiatky, ktorú mám z eshopu organizatorka.sk som aplikovala na kvetináč niekoľko veľkých tyrkysových motýlov.

Vybrala som si jeden vzor a pomocou špongie naň naniesla tenkú vrstvu tyrkysovej farby.

Potom som opatrne priložila kvetináč na pečiatku a pritlačila. Ak nebude odtlačok úplne dokonalý, vôbec to nevadí.

 

Na záver som naniesla matný lak. Spodnú misku som ešte odekorovala úzkou čipkou, ktorú som prilepila pomocou obojstrannej pásky.

Ak budete mať čas a chuť, môžete si vymyslieť aj iný dizajn. Fantázii sa medze nekladú.

Leave a Reply