S deťmi, Tvorivá handmade dielňa

Jarný seriál – papierové dekorácie

Jar je tu! Príroda sa nám začala prebúdzať, počasie je čoraz príjemnejšie. Blíži sa nám aj Veľká noc. Tak prečo si nepriniesť kúsok tejto jarno- veľkonočnej radosti a atmoséry aj do našich domovov? Pre jarnú výzdobu sú typické svieže farby ako oranžová, žltá a zelená. No aj pastelové odtiene rúžovej, bledomodrej, či pastelovej zelenej.

Keď som prezerala rôzne stránky na internete a hľadala inšpiráciu pre jarnú výzdobu, natrafila som na množstvo zaujímavých nápadov. Toľko, že ich je aj na niekoľko rokov. Od najjednoduchších, ktoré môžete skúšať spolu s deťmi až po náročnejšie projekty. Naozaj je z čoho vyberať.

Preto som sa rozhodla, priniesť vám tento jarný seriál s mojim výberom. Dúfam, že vám tak uľahčím hľadanie a nájdete všetko pokope na jednom mieste. V prvej časti vám prinášam rôzne papierové inšpirácie. Tak poďme na to! 🙂

Zajačikovia z roliek toaletného papiera

Zdroj: www.kidspot.com.au

Pripravte si rolky z toaletného papiera, farebný papier, nožnice, lepidlo, staré gombíky, kúsok špagátu a môžete sa pustiť do práce. Zabavia sa aj vaše ratolesti. V prípade, že angličtina nie je vašou silnou stránkou, nevadí. Okrem textového návodu, nájdete na stránke kidspot.com.au aj videonávod.

Reťaz plná zajacov

Zdroj: www.printablepaperproducts.com

Na spestrenie izby, či okna si môžete vytvoriť reťaz s papierovými zajačikmi. Na stránke printableproducts.com nájdete súbor na stiahnutie. Zajačikov si už len potom stačí doma vytlačiť, vystrihnúť a môžete vešať.

Veľkonočné papierové stolovanie

Na blogu White life photography nájdete hneď niekoľko šablón na tlač. Všetky sú prispôsobené na rozmer A4. Môžete si tak vytlačit šablónu nielen na girlandu, ale aj košíčky na muffiny, krúžky na servítky, či papierové dekorácie napríklad na bahniatka.

 

Kytica, ktorá vydrží týždne

Zdroj: www.liagriffith.com

 

 

 

Krásnu kyticu si môžete vyrobiť aj z papierových košíčkov na muffiny. Už len nakúpiť ideálnu farebnú kombináciu (prípadne zafarbiť) a môžete sa pustiť do tvorenia. Kompletný fotopostup na výrobu nájdete na blogu liagriffith.com

 

 

 

 

 

 

Pohľadnice

Zdroj: www.kristinacepcekova.blogspot.com

Ak máte rady scrapbooking a tvorenie pohľadníc, výbornou jarnou inšpiráciou je určite blog Kristíny Čepčekovej. Na jej blogu nájdete mnoho zaujímavých nápadov na tvorenie z papiera. Mne sa veľmi páčia práve jej jarno-veľkonočné pohľadnice. Sú skvelou inšpiráciou. V článku ponúka niekoľko detailných fotografií, takže ak patríte k scraperkám, určite pre vás nebude problém niečo podobné vytvoriť.

A keď už sme pri tom scrapbookingu… ak máte doma vyrezávačky papiera, či Big Shot, tak vám odporúčam povyrezávať si motýlov a rôzne kvety. Na blogu gluearts.blogspot.com som našla naozaj vynikujúci a originálny nápad ako si odekorovať aj nudný a obyčajný papierový kryt na žiarovku, ktorý je bežne dostupný aj v našich obchodoch. My máme doma tri takéto svietidlá a vážne uvažujem nad ich vylepšením, ako tam pozerám na foto nižšie. Pracné, ale krásne.

Zdroj: www.gluearts.blogspot.com

A pre akú výzdobu som sa rozhodla ja? Pastelovú! Áno, tento rok som si vymyslela, že by to chcelo svieže, no zároveň pastelové farby. Páčil sa mi nápad so zajačikovou reťazou, keďže je to jednoduché a mohla som tak zapojiť do výroby aj dcéru. Pomohla nielen s výberom farieb, ale aj so strihaním a konečným navliekaním. Na stránke www.cedrqu.org som si našla vzor zajačikov pre tlač a následne vznikol tento

FOTOPOSTUP

Čo potrebujete:
  • šablónu so vzorom
  • papiere (farebné, scrapbookové)
  • akrylové farby (ak sa rozhodnete pre biele papiere, ktoré nafarbíte vlastnými odtieňmi)
  • nožnice a dierovačku
  • špagát
Postup:

Najskôr sme si vytlačili na papiere vzor a zajačikov povystrihovali.

Nemali sme doma papiere vo farbách, ktoré sme potrebovali, a tak sme sa rozhodli, že zajačikov vytlačíme na obyčajný školský výkres a ten si následne pomalujeme. Odporúčam akrylové farby. Nepotrebujete vodu a ak tak len naozaj namočiť špičku štetca. Papier sa tak nebude vlniť a ostane rovný. Ešte sme využili nejaké zvyšky scrapbookového papiera a na ten tiež vytlačili nami vybraný vzor.

Keď boli zajačikovia vystrihnutí, nafarbení a farba uschla, do uší sme im pomocou dierovačky urobili dierky, cez ktoré sme následne prevliekli biely bavlnený špagát.

Hotovo!

3 komentáre

  1. Jarný seriál - 2. časť KVETINÁČE | Blog - S láskou mama

    23. marca 2017 at 6:10

    […] prvej časti Jarného seriálu som vám ponúkla niekoľko jarných a veľkonočných inšpirácií na výzdobu z papiera. Druhá časť bude o kvetináčoch. Jar a kvety idú jednoducho dokopy. Snežienky, tulipány, […]

Leave a Reply