Tvorivá handmade dielňa

Obálka pre novomanželov

Pred pár týždňami som bola na svadbe. Vymýšlať svadobný dar je niekedy pekná otrava. Nemusíte sa trafiť, prípadne kúpite niečo, čo už novomanželia majú alebo spolu s ďalšími kúpite v podstate to isté len v inej farbe … Veľmi obľúbenym darom sa preto stali peniaze. Nech sa novomanželia rozhodnú, na čo ich minú a potrebujú. Dávať však peniaze len tak a strkať ich pri gratulácii do ruky tiež nie je ono. Obálka je teda viac ako nutná. V papierníctvach majú skutočne veľký výber, ale mne prídu takto kupované obálky veľmi neosobné. Keď už nedávam nejaký ten vecný, osobný dar, tak aspoň tie peniaze v obálke by mali evokovať, že sú skutočne od srdca.

Tak som si teda tú obálku vytvorila. Mám rada vintage a nechala som sa inšpirovať rôznymi handmade obálkami  na webe. Opäť raz som využila pri tvorbe kávový papier. Ak neviete ako si ho vyrobiť, prečítajte si môj návod na vintage sviečky, kde nájdete inštrukcie.

obalka_novomanzelia-1 obalka_novomanzelia

V internetovom obchode Organizatorka.sk som si už dávnejšie zakúpila pečiatku „Definícia manželstva“ a bol ten správny čas ju použiť. Obálka vo vintage štýle nevyhnutne potrebuje hnedú. Z prednej aj zadnej strany som použila pečiatku „definícia manželstva“ v hnedej farbe. Aby som to trochu rozbila, na prednú stranu som červenou farbou otlačila dve hrdličky. Ešte som doplnila nápisy nevesta, ženích a pravá láska na zatváranie. Nakoniec ešte jutový špagát, ktorý pekne doplnil celý vzhľad a zároveň poslúžil ako „zámok“.

Moja obálka mala štvorcový tvar a doplnená bola ešte o kartičku, na ktorú som napísala venovanie. Môžete si však vyrobiť aj klasický obdĺžnikový tvar, či zvoliť iný dizajn. Prípadne, ak viete v akých farbách bude výzdoba, môžete obálku zladiť aj s ňou. obalky_novomanzelia

Tak čo? Skúsite?

 

BLOG_logo_SLM_podpis

Leave a Reply