Tvorivá handmade dielňa, Všeličo

Osviežujúca Greenery a handmade

Zelená je tu! Máme síce ešte len začiatok januára, ale každý, kto sa pohybuje vo svete dizajnu, módy, výroby šperkov, či dekorácii má už jar. Vlastne na celý rok. Farbou roka 2017 sa totiž stala svieža zelená. Každoročne spoločnosť Pantone (Pantone Colour Institute) vyhlasuje farbu roka. Najnovšie je ňou farba Greenery – osviežujúci a revitalizujúci odtieň, ktorý je symbolom nových začiatkov.

 

 

 

Svieža a osviežujúca farba, ktorá pripomína jar, tak dominuje v mnohých oblastiach. Je aj trendom pre tohtoročné svadby. Neunikla ani pozornosti tých, ktorí sa venujú handmade tvorbe.  Šikovní ľudia zo Sashe zaradili do svojej ponuky viaceré zaujímavosti v zelenom odtieni.

 

Ešte trocha inšpirácie zo zahraničnej handmade tvorby:

A ako som sa s farbou roka popasovala ja?
Farba je to naozaj krásna, a tak som sa rozhodla s ňou popracovať aj ja. Našla som doma ešte nejaké nevyužité fotorámiky a jeden z nich som si upravila podľa aktuálnych zelených trendov.

POSTUP

Rámik som najskôr prešla brúsnym papierom, aby bol hladký a farba naň dobre chytala. Predovšetkým bočné hrany. Následne som naniesla vrstvu akrylovej farby od Nerchau. Je to kvalitná nemecká farba a stačila mi len jedna vrstva. Krásne kryje. Áno priznávam, odtieň nie je úplne identický s odtieňom farby roka, ale rovnaký sa mi nepodarilo zohnať.

Následne som si pripravila jutovú stuhu, jutový špagát a čipku. Doma som mala len širokú jutovú stuhu, tak som z nej musela vystrihnút oveľa užší pás. Okraje sú preto síce rozstrapkané, ale mne sa to naopak páči. Pomocou obojstrannej pásky som stuhu prilepila na rámik.

Následne som na stuhu prilepila bielu čipku. Môžete použiť aj klasickú a prilepiť ju pomocou obojstrannej pásky. JA som však mala teraz po ruke šikovnú vychytávku a páska už bola súčasťou čipky 😉

Stuha a čipka sú na mieste. Ešte som spodný okraj obviazala jutovým špagátom a zakončila mašličkou. Samotná mašlička nedržala presne tak ako som si predstavovala, tak som ju pre istotu zafixovala sekundovým lepidlom.

Keďže som mala stále pocit, že tomu niečo chýba, nakoniec som ešte pomocou lepidla prilepila niekoľko motýlikov (sú to lepenkové výrezy).

 

Leave a Reply