Tvorivá handmade dielňa

Tip: Ako využiť staré alebo poškodené rámiky

Celé leto som sa pohrávala s myšlienkou, že potrebujem nástenku pre dcéru. Už je z nej školáčka a niečo nad stôl by sa jej tam hodilo. Potom som to zavrhla, veď ešte ani nevie čítať a písať, tak k čomu by jej to bolo. Keď k nám prišla na návštevu kamarátka a začala básniť o motivačno-bodovacej nástenke , ktorú spravila pre svoje dve dcéry, hneď ma začali svrbieť prsty. Po jej odchode som samozrejme začala hneď googliť. Nápadov nekonečne veľa. Samozrejme som sa od obrázkov motivačno-bodovacích násteniek dostala aj k pracovným nástenkam a ďalším zaujímavým veciam. Najviac sa mi páčili nástenky, kde ich tvorcovia využili rámy od obrazov, a tak som hľadala ďalšie zaujímavé nápady ako využiť staré alebo poškodené rámiky. A tu vám prinášam aspoň niektoré nápady.

stare ramy

http://www.inspiredsnaps.com/15-great-home-office-ideas/

V tejto pracovni je hneď niekoľko možností. Nielen klasický korok, ale aj nástenka, na ktorú je možné písať kriedou a zároveň je magnetická, ďalej biela nástenka na fixy a ešte aj nástenka, na ktorú poznámky, či obrázky len jednoducho zastrčíte.

Opäť jedna nástenka – 6v1
http://www.ehow.com/slideshow_12326833_diy-grid-bulletin-board-system.html?page=16#slide=16

http://www.ehow.com/slideshow_12326833_diy-grid-bulletin-board-system.html?page=16#slide=16

Keď sa povie: „Ako využiť starý rám?“ Mne osobne v sekunde napadne len tá nástenka. No tí kreatívnejší z nás, ponúkajú na internete aj ďalšie zaujímavé nápady.

Orámovaná polička

frame-shelf-diy-500x750

Tento zaujímavý nápad aj s detailným fotopostupom som našla tu. Odporúčam si stránku pozieť, nájdete tam veľa zaujímavých a kreatívnych nápadov s využitím snáď všetkého, čo si len môžete predstaviť. Zn. Je to na dlho 😉

Dekorácia inak

Rámiky sa vo všeobecnosti považujú za dekoráciu. No niekedy nie je potrebná ani len tá fotka v ňom, stačí rám samotný bez skla a zadnej strany a môžete si na stene vytvoriť originálne, niekedy až umelecké výtvory.

stare ramy

http://indulgy.com/post/kbR6aHAly2/rescue-recycle-and-repurpose-old-picture-frame

http://www.homedit.com/5-unusual-ways-to-use-picture-frames/

http://www.homedit.com/5-unusual-ways-to-use-picture-frames/

Organizér šperkov

Praktická vec, ak máte doma množstvo visiacich náušníc a retiazok, náhrdelníkov …

http://www.crafthubs.com/diy-framed-jewelry-organizer/43603

http://www.crafthubs.com/diy-framed-jewelry-organizer/43603

Stolička

Pre zručnejších z vás odporúčam fotopostup, ktorý som objavila na americkej stránke www.apartmenttherapy.com . Z rámov, vytvorili naozaj originálnu stoličku.

www.apartmenttherapy.com

www.apartmenttherapy.com

 

Krásne však? Celé toto hľadanie inšpirácie kvôli jednej nástenke, ktorá bola na samom začiatku, podnietila vznik zaujímavej spolupráce. Eshop nafotky.sk dodá rám, z ktorého ja spravím …. no, nebudem všetko prezrádzať… a šikovná fotografka Lucia celý postup pre vás krásne nafotí. Ste zvedaví? Verte mi, že aj my sme, čo z toho bude. O pár dní sa stretávame, aby sme doladili detaily, čo a ako a následne pre vás pripravíme zaujímavý článok z fotopostupom, ktorý nájdete na blogu S láskou mama.

Nezabudnite preto sledovať facebook stránku, prípadne sa prihláste k odberu newsletterov, aby ste boli včas informovaní a nič vám neuniklo. Každý, kto sa teraz zaregistruje, zároveň mailom dostane univerzálny denný plánovač.

BLOG_logo_SLM_podpis

1 Comment

  1. Networking alebo prepájame naše podnikanie | Blog - S láskou mama

    21. septembra 2016 at 23:32

    […] o starých rámoch a následná prerábka, o ktorej si tu určite prečítate, stojí za vznikom článku, ktorý ste mohli čítať aj tu, aby som vás trochu […]

Leave a Reply